8(499)6890230
8(926)2491092

Haberler

01.01.2020

youtube adresimiz ;
...

09.12.2019

Pregabalin ,Tapentadol, Tropikamid ilaçlarının reçetesiz satılması, bulundurulması uyuşturucu...

02.10.2019

Yüksek eğitimli yabancı bir uzmanın Rusya vatandaşlığını basitleştirilmiş bir şekilde elde...

10.09.2019

Rusya Federasyonu iş kanununda yapılan düzenleme ile çalışanlara ücretlerinin yatırılacağı...

04.04.2019

Her sene olduğu gibi bu yeni yılda da 1 ocak 2019 itibariyle yeni değişiklikler ,yeni...

27.08.2018

Rusya da yaşayan vatandaşlar artık Rus Polisi ile yaptıkları işbirliği sonucunda para ödülü...

Rusya da Hatalı Park Yapan Araçların Çekilmesi

Rusya da tüm vatandaşlarımızın sıklıkla yaşadıkları ,yanlış yere park edilmiş taşıtların ceza parkına çekilmesi ile ilgili yeni düzenlemeleri içeren kanun değişikliği 19 haziran 2015 tarihi itibariyle uygulanmaya başladı.Buna gore ;
İlgili kanuna yapılan ilave ile ; Eğer araç sürücüsü ,hatalı park eden aracın yanında ise ,aracın çekilme işlemi durdurulacaktır.Bu madde aracın çekiciye yüklenmiş olması durumunda dahi geçerlidir.Örneğin ; banka da işiniz vardı,aracınızı yasak yere park ettiniz,banka çıkışında gördünüz ki aracınız çekiciye yükleniyor veya çekiciye yüklenmiş durumda,derhal görevliye aracın sürücüsü olduğunuzu beyan ediniz ve işlemin durdurulmasını isteyiniz.Çekici işlevini üstelenen derhal bu işleme son vermek zorundadır. Ancak alacağınız hatalı park idari para cezası geçerlidir.
İlgili kanuna yapılan ilave ile ; çekiciyi çağıran trafik polisi;aracın ceza parkına çekilmesi ile ilgili tutanağı hazırlamak ,çekici hatalı park yapan aracı yükleyip hareket edene kadar olay yerinde bulunmak zorundadır.Ayrıca aracın parka çekilmesi ile ilgili tutanak kopyası sadece araç sahibine değil,çekici nin sürücüsüne de verilmelidir.(araç sahibine posta ile de gönderilebilir).
İlgili kanuna yapılan ilave ile ; Park yasağı getirilen yerler,bu yasağın konması ve ilgili yasaklamaya dair yol uyarı işaretlerinin yerleştirilmesi tarihine kadar en geç 20 gün önceden,trafik müdürlüğünün internet portalında halka duyuru yapılmalıdır.
İlgili kanuna yapılan ilave ile ; özürlülere ait park yerlerine yapılan haksız park etmelerde 5000 ruble idari para cezası,ayrıca aracın üzerine yapıştırılmış gerçeği yansıtmayan özürlü uyarı etiketi kullanılması durumunda 5000 ruble idari para cezası uygulanacak ve araç ceza parkına çekilecektir.
İlgili kanuna yapılan ilave ile ; çekici aracını kullanan sürücünün bu görevi yaparken mutlaka ehliyetinin orijinal olarak yanında bulundurması gerekir,aksi halde çekme işlemi geçersiz sayılacaktır,çekicinin sürücüsü trafikten men edilir ve çekiciye el konulur.
İlgili kanunda ki düzenlemelerin konu ile ilgili dava dosyalırındaki bir çok belirsizliği ve anayasa ihlallerini sona erdireceği düşünülmektedir.