8(499)6890230
8(926)2491092

Haberler

01.01.2020

youtube adresimiz ;
...

09.12.2019

Pregabalin ,Tapentadol, Tropikamid ilaçlarının reçetesiz satılması, bulundurulması uyuşturucu...

02.10.2019

Yüksek eğitimli yabancı bir uzmanın Rusya vatandaşlığını basitleştirilmiş bir şekilde elde...

10.09.2019

Rusya Federasyonu iş kanununda yapılan düzenleme ile çalışanlara ücretlerinin yatırılacağı...

04.04.2019

Her sene olduğu gibi bu yeni yılda da 1 ocak 2019 itibariyle yeni değişiklikler ,yeni...

27.08.2018

Rusya da yaşayan vatandaşlar artık Rus Polisi ile yaptıkları işbirliği sonucunda para ödülü...

idari cezalardan(Trafik suçları dahil) dolayı Rusya giriş yasağı olanlar için

Ülkeden çıkarken hiçbir, sorun ile karşılaşmayan Türk vatandaşları, geri dönüşte Rus yetkililerinin kötü sürprizleri ile karşılaşıyorlar.
Çeşitli sebeplerden dolayı deporte olduğunu öğrenen vatandaşlarımız, ülkeye giriş yapamadıkları gibi birde 3 veya 5 yıl Rusya ya girişi yasaklanıyor.Rusya hukumeti trafik cezalarini bu kapsamdan cikartmak ile ilgili bir calisma yaptigini soylemesine ragmen,gectigimiz gunlerde aldigimiz bilgilere gore yasadaki eksiklikleri ve mantik hatalarinin duzeltilmesini bir kenara birakin,sadece deport veg iris yasagi suresinin 10 seneye cikarilacagi belirtildi,bazi basin kuruluslarida yazilarinda bu durumu dogruladilar.
Aslinda bu yaziyi yazarak konuyu gundeme getirmemizdeki amac,bu tur sorunu olan vatandaslarimiza bu sorunu artik hukuki yollardan cozebildigimizi duyurmaktir.Yasagin kaldirilmasi icin vatandasimizin Rusya da herhangi bir hapis cezasi almamis olmasi ana kosuldur.
Kurulusumuza her gun gelen yazili ve sozlu muracatlarda Rusya ya giris sounu yasayan kimisi evil ve Rusya da cocuk sahibi vatandaslarimiz yardim etmemizi talep etmektedirler.
Özellikle Rusya’da yıllardır iş yapan iş adamlarının bu konuda ciddi rahatsızlıkları var. Çünkü trafik cezası dahi olsa bile deporte kararı alınıyor.
Hatta hiçbir cezanız yoksa bile, olan cezalarınızın tamamını ödeseniz de, şu ana kadar çok trafik cezası yada vs. cezalar yediniz diyerek yinede deporte kararı alınıyor.
Rusya da yıllardır iş yapan iş adamları ve üst düzey yöneticilerin de aralarında bulunduğu özellikle inşaat şirketinin bazı yöneticileri ve banka yöneticileri bile, hiçbir uyarı almadan Rusya’ya girişi 5 yıllığına engellenmiş durumda.
Şu an da Rusya’da yaşayan bir çok Türk iş adamları ve Türk vatandaşları, Rusya’nın anlamsız deporte karalarından dolayı seyahatlerini ertelemiş durumda.
Rusya da yabancilar icin kullanilan 2 ayri bilgi bankasi olusturulmustur,birinci veri tabanin da kisilerin isledikleri tum kanun ihlalleri gorulmektedir.ikinci bilgi bankasinda bu kisilerin Rusya ya girislerinde yasaklama olup olmadigi bilgisi gorulmektedir.
Kurulusumuz herhangi bir idari cezadan dolayi (trafik cezalarida dahil ) Rusya ya girmesi yasaklanan vatandaslarimizin bu sorununu tamamen kanunlara uygun olarak cozmekte ve yasaklari kaldirmaktadir.
Sorun cozum suresi 30 is gunudur,gerekli olan belge ise ilgili vatandasimizin noter onayli pasaport tercumesidir.
Sorunlu vatandaslarimiz +7 926 2491092 numarali telefondan bize ulasabilirler.