8(499)6890230
8(926)2491092

Haberler

01.01.2020

youtube adresimiz ;
...

09.12.2019

Pregabalin ,Tapentadol, Tropikamid ilaçlarının reçetesiz satılması, bulundurulması uyuşturucu...

02.10.2019

Yüksek eğitimli yabancı bir uzmanın Rusya vatandaşlığını basitleştirilmiş bir şekilde elde...

10.09.2019

Rusya Federasyonu iş kanununda yapılan düzenleme ile çalışanlara ücretlerinin yatırılacağı...

04.04.2019

Her sene olduğu gibi bu yeni yılda da 1 ocak 2019 itibariyle yeni değişiklikler ,yeni...

27.08.2018

Rusya da yaşayan vatandaşlar artık Rus Polisi ile yaptıkları işbirliği sonucunda para ödülü...

Marka Tescili

Size ait bir markanın hukuki koruma altına alınabilmesi için tescil edilmesi gerekmektedir.
Marka / Logo tescili, Rusya ve CIS ülkelerinde ürününüzün veya sağlamış olduğunuz hizmetin güvenli bir şekilde tanınması,reklamlarda kullanılması, rakiplere göre tercih edilmesi ve müşteri güveninin yaratılması açısından önemlidir.

Marka / Logo'nuzun gerek latin harflerle ve gerekse kril alfabesinin karakterleri ile (Rusça) tescil edilmesi bu açıdan önemlidir. Rusya'da marka tescil işlemleri Patent Dairesi`nde yapılmaktadır. Yabancı ülkede tescil edilen bir marka Rusya'da tescil edilmediğinde hukuki koruma altında değildir.

Tescil edilme alanlarının, başlangıçta sadece ürünün ve hizmetin sağlandığı alanla sınırlı tutulmayıp, yakın diğer alanları da kapsayacak şekilde geniş tutulmasına dikkat etmenizde fayda vardır.Ürün veya hizmetiniz yaygınlaştıkça, başka alanlarda faaliyet gösteren firmaların, sizin marka / logonuzu veya size çok benzeyen marka / logoları kullanmaları muhtemeldir.

Telif hakları konusunda deneyimli avukatlarımız,цncelikle isim ve marka konusunda ön araştırma yaparak, daha önceden yapılan başvurular ve tescilleri incelemektedirler. Normal tescil işlemleri 11 ay içerisinde sonuçlanmaktadır. Ek harç ödenmesi kaydıyla hızlandırılmış olarak 6 ay içinde tescil işlemini sonuçlandırmak mьmkьndьr.

Eğer itiraz ve inceleme durumu ortaya çıkarsa, bu süre bir yıla kadar uzayabilmektedir. Bu nedenle erken başvuru yapmanız her zaman sizing ve firmanızın lehine olacaktır.

Rusya Patent Dairesi`ne başvurarak Rusya'nın yanısıra 90'dan fazla farklı ülkelerde de marka tescil işlemleri yapılabilmektedir. Markanın birden fazla ülkede tescil edilmesi istendiği durumlarda, bu, önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağlamaktadır.

Kurluşumuz kanalı ile marka tescili ile ilgili tüm işlemleri yaptırabilirsiniz.