8(499)6890230
8(926)2491092

Haberler

01.01.2020

youtube adresimiz ;
...

09.12.2019

Pregabalin ,Tapentadol, Tropikamid ilaçlarının reçetesiz satılması, bulundurulması uyuşturucu...

02.10.2019

Yüksek eğitimli yabancı bir uzmanın Rusya vatandaşlığını basitleştirilmiş bir şekilde elde...

10.09.2019

Rusya Federasyonu iş kanununda yapılan düzenleme ile çalışanlara ücretlerinin yatırılacağı...

04.04.2019

Her sene olduğu gibi bu yeni yılda da 1 ocak 2019 itibariyle yeni değişiklikler ,yeni...

27.08.2018

Rusya da yaşayan vatandaşlar artık Rus Polisi ile yaptıkları işbirliği sonucunda para ödülü...

Rusya da Alacakların Tahsili

ALACAKLARIN TAHSİLİ

Günümüz Rusyasında ,ekonomik krizinde etkisiyle şirketler arasındaki ödeme balansları negatif olarak gelişmekte,alacaklı şirketler ise sorumluluklarını yerine getirmelerine rağmen paralarını tahsil edememektedirler.Rusya Federasyonu Mahkemeleri bir çok alacak davası ile arşivlerini doldurmaya devam etmektedir.Maalesef Mahkemeler her alacaklı nın açtığı alacak davasını,alacaklı tarafın lehine sonuçlandırmamaktadır.

Bu durumun genel nedeni olarak ortaya çıkan; Anlaşmaların doğru yapılamaması,yerine getirilen taahütlerin gerektiği gibi belgelememesi,şirket yöneticilerinin hukuksal terimleri anlayamamasıdır.
Bu bağlamda Rusya Federasyonun da çalışan şirket ve şahıslar için bir kaç faydalı tavsiye de bulunmak sanırım yararlı olacaktır;

1-Alacaklarınızın tahsili için kanun dışı yöntemler kullanmayı denemeyiniz ve bunu önerenleri kesinlikle dinlemeyiniz.İçinde bulunacağız bu tarzda girişimler hakkınızda Rusya Federasyonu ceza kanunun 330,163 maddeleri başta olmak bir çok ağır ceza ile karşı karşıya gelmenize neden olabilir.
2-Yapacağınız sözleşmelerde ,itilaf durumlarında nasıl çözüm getirileceği ile ilgili bölümleri çok dikkatli inceleyerek anlamaya çalışınız.
3-Anlaşmada bahsi geçen ve işin yapıldığını kanıtlayan belgeleri tam olarak anlayarak,daha işin devam ettiği tarihlerde bu belgeleri eksiksiz olarak tamamlayıp iş sonuna kadar saklanmasına özen gösteriniz.
4-Alaşmaların ve anlaşmada bahsi geçen evrakların imza yetkisi olan şahıslar tarafından imzalandığından mutlaka emin olmalısınız.
5-Anlaşmada bahsi geçen dönemlerde ve mümkün olan her durumda karşı taraf ile imzalı ve mühürlü hesap mutabakatı yapmaktan çekinmeyiniz bu sizin kanuni hak ve sorumluluklarınız dahilindedir...