8(499)6890230
8(926)2491092

Haberler

01.01.2020

youtube adresimiz ;
...

09.12.2019

Pregabalin ,Tapentadol, Tropikamid ilaçlarının reçetesiz satılması, bulundurulması uyuşturucu...

02.10.2019

Yüksek eğitimli yabancı bir uzmanın Rusya vatandaşlığını basitleştirilmiş bir şekilde elde...

10.09.2019

Rusya Federasyonu iş kanununda yapılan düzenleme ile çalışanlara ücretlerinin yatırılacağı...

04.04.2019

Her sene olduğu gibi bu yeni yılda da 1 ocak 2019 itibariyle yeni değişiklikler ,yeni...

27.08.2018

Rusya da yaşayan vatandaşlar artık Rus Polisi ile yaptıkları işbirliği sonucunda para ödülü...

Rusya da Vekalet ve yeni kanun maddeleri

RUSYA DA VEKALET VERME PROSEDURLERINDE
YENI DUZENLEMELER.

Kuruluşumuz her zaman olduğu gibi Rusya Federasyonun da değişen kanunlardan sizleri haberdar etmeye çalışmakta ve sizleri direk etkileyen yeni değişikleri yatırımcılarımız ile paylaşmaktadır.

29 Mayıs 2013 tarihinde sizlere yazmış olduğumuz hukuki adres kullanımı ile ilgili yeni düzenlemeler 4 temmuz 2013 itibari ile uygulamaya başlanmıştır.

Bu gün ise 2 Eylül 2013 tarihinde uygulanmaya başlanacak Rusyada oldukça sık kullanılan Vekalet verme ve kullanımı sisteminde yeni düzenlemelerdeki altı önemli başlığı sizlerle paylaşmak isteriz;

Bu değişiklikler aynı zamanda Rusya Medeni hukuku ve Rusya Ticaret hukuku kapsamında da değiştirilmiştir.

1. Aynı konuda farklı vekaletler ile sınırsız sayıda kişiye veya kuruma vekalet vermek mümkün hale getirilmiştir,bu kişiler birbirlerinden bağımsız olarak hareket edebilirler.
2. Vekaletlere getirilen maksimum 3 sene olma zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır.Vekaletlerde artık istenilen süre sınırlama olmadan yazılabilir.Eğer vekalet de süre belirtilmemiş ise bu vekalet kanunen 1 (bir) sene geçerli sayılacaktır.
3. Firmaların verdikleri vekaletlerde daha önceden Noter onayı zorunlu değil iken,yeni düzenlemede firmaların alım-satım işleri için verecekleri vekaletlerde Noter onayı şart koşulmaktadır.
4. Firmaların iflası durumunda daha önceden verdikleri vekaletler süresine bakılmaksızın geçersiz sayılacaktır.
5. Verilen vekaletin iptali «KOMERSANT» Gazetesinde verilecek ;Vekalet iptal ilanı ile mümkün olabilecektir.Gazete de ilanın yayınlanmasını takip eden 1 ay sonunda verilen vekalet hukuki olarak geçersiz kabul edilecektir.
6. Yeni düzenlemede geri alınması veya iptali mümkün olmayan bir vekalet türü daha kanunlara eklenmiştir.Bu vekalet türünde ise amaç vekaleti vereni değil vekaleti alanı korumaktır.Bu vekalet şekli ile Bankaların kredi işlemleri,taşınır veya taşınmaz malların alım-satım işlemlerinde ,kefalet ve kefil sözleşmelerinde,vb. Tarafların risklerini vekalet yolu ile sınırlandırmalarının yolu açılmış olmaktadır.