8(499)6890230
8(926)2491092

Haberler

01.01.2020

youtube adresimiz ;
...

09.12.2019

Pregabalin ,Tapentadol, Tropikamid ilaçlarının reçetesiz satılması, bulundurulması uyuşturucu...

02.10.2019

Yüksek eğitimli yabancı bir uzmanın Rusya vatandaşlığını basitleştirilmiş bir şekilde elde...

10.09.2019

Rusya Federasyonu iş kanununda yapılan düzenleme ile çalışanlara ücretlerinin yatırılacağı...

04.04.2019

Her sene olduğu gibi bu yeni yılda da 1 ocak 2019 itibariyle yeni değişiklikler ,yeni...

27.08.2018

Rusya da yaşayan vatandaşlar artık Rus Polisi ile yaptıkları işbirliği sonucunda para ödülü...

Rusya internet tanışma ve arkadaşlık siteleri

RUSYA INTERNET ARKADAŞLIK SITELERI VE KRİMİNAL GURUPLAR
Değerli okuyucularımız bu yazımızda Rusya da son derece populer olan internet arkadaşlık ve tanışma sitelerindeki kriminal guruplar hakkında sizleri bilgilendirmek istemekteyiz.Zira bu arkadaşlık siteleri Rusya da yaşayan yabancılar için en cazip ve ilginç sayfalar olmakla beraber,suç gurupları içinde önemli bir faaliyet alanı haline gelmişlerdir.

En son olarak Moskova da yaşayan bir vatandaşımız Moskova ilçelerinden biri olan Ramensk şehrinde maalesef böyle bir şebekenin kurbanı olarak hayatını kaybetmiştir.

Temmuz ayında bahsi geçen bölgede boğulmuş halde bulunan vatandaşımızın yakınları kurumumuza başvurmuş ve konunun takibini istemişlerdir.ilgili güvenlik güçlerine yapılan girişimler sonuç vermiştir.

Cinayetin sorumlusu olarak Rusyanın farklı şehirlerinden Moskova ya gelmiş olan bir kadın ve üç erkek suç ortağı olmak üzere dört Rus vatandaşı tutuklanmıştır.

Hayatını kaybeden vatandaşımızın evinde bulunan şahsi bilgisayarında yapılan incelemede; yakalanan kadın ile internet arkadaşlık sayfasında tanıştığı ve bu kadın ile cinsel ilişkiye girmek üzere arakadaşlık kurdukları belirlenmiştir.Kadın ,yazışmalar esnasında vatandaşımızın işi,görevi,arabasının markasına kadar vs. Bilgileri ustalıkla toplamıştır.

Kadın kendisini zengin ve yalnız yaşayan birisi olarak tanıtmış,bahsi geçen bölgede aslında kısa süre için kiralanmış villayı kendi mülkü gibi gösterip burada yaşadığını ve villasında buluşabileceklerini söylemiştir.

Geçen 1 haftalık arkadaşlık süresinde diğer suç ortakları vatandaşımız kadının evinde olduğu süre zarfında Moskova daki dairesini soymuş,Chevrolet Cruze marka arabasını çalarak bölgelerdeki yedek parçacılara satmışlardır.

Son buluşmada ise kadın vatandaşımızın yeni bir araba alacağını öğrenmiş ve galeriye gitmeden önce vatandaşımızı evine davet etmiştir.o gün vatandaşımız bu adreste boğularak öldürülmüş ve parasıda gasp edilmiştir.Delillerin toplanması ile sanıklar suçlarını itiraf etmişlerdir.

Maalesef bu acı olaylar oldukça sık yaşanmakta ve bize yansıyan örnek sadece feci sonucu olanlardan bir tanesidir.internet ortamındaki masum tanışma ve arkadaşlık sitelerinde dolaşan meraklı vatandaşlarımız mevcut ve giderek artan bazı tehlikelerin farkında olamamaktadırlar.

İnternet arkadaşlık sitelerinde yapmış olduğunuz tanışmalarda bayanlara buluşma randevusu verirken ve yazışırken aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz;

· Oturduğunuz ev ve iş adreslerini belirtmeyiniz,
· Buluşmalarınızda kamerası olan kalabalık mekanları tercih ediniz,
· Mevcut mal varlıklarınız hakkında bilgi vermekten kaçınınız ,
· Mevcut işiniz hakkında bilgi vermekten kaçınınız,
· Cinsel birlikteliklerde mümkün ise otel kullanınız ve tanıştığınız kişinin pasaport bilgilerini kayıt altına aldırınız,
· Tanıştığınız kişinin evine giderken mutlaka bir başka arkadaşınızı konudan haberdar ediniz,